Katlamalı Perde

Katlamalı perde mekanizması, katlanarak açılan kumaş perdeler için kullanılan mekanizma sistemidir. Klasik perde anlayışının modern sistemlerle kaynaştığı dekoratif perdelerdir. Klasik anlayıştan vazgeçemeyip, modern tarzda döşenmiş mekânlara uyumluluk gösterir. Başta stor perdeler olmak üzere diğer perde gruplarıyla uyumluluk gösterir. Katlamalı perde sistemlerinde, makaraların ve perdenin toplanmasını sağlaya ip veya kurdele kullanımına göre, MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır.

Katlamalı Perde Çeşitleri

Katlamalı perde sistemlerinde lama, ara çubuk ve perde arkasına dikilen halkaların farklı kullanımıyla balon ve plise katlamalı perde uygulamaları yapılabilir.

Teknik Özellikler

Sistemin açılıp kapanmasını ucuna ağırlık bağlı olan zincir sağlar. Katlamalı perde sistemlerinde MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır. Katlamalı perde mekanizmalarında maksimum ölçü 300*350cm (en*boy) yapılabilmektedir. Bu mekanizmanın katlamalı olarak hareket etmesini sağlayan iki elemanı lama ve çubuklardır. Katlamalı perde, standart olarak 5 adet ara çubuk ve 1 adet lama içerir. İstek doğrultusunda ara çubuk sayısı arttırılabilir. Katlamalı perdelerde motorlu uygulamalar gerçekleştirilebilir.

 

  • Klasik perde kumaşlarının içine geçen çubuklar sayesinde birbiri üstüne katlanarak eşsiz bir görüntü sağlanması
  • Ev dekorasyonlarında klasik ve modern görüntü
  • Kolay kullanım ve temizlik

Bu üründe kullanılan parçaları görmek için tıklayınız.

Katalog

RENKLER VE DESENLER

JR Mekanizma

JR katlamalı mekanizmalarda, perde konik bir makaranın üzerine sarılan ip sayesinde toplanır. Katlamalı JR perde mekanizmalarda minimum en 25cm’dir. Eğik perde uygulamaları yapılabilir. 350 cm uzunluğundaki perdeye kadar yapılabilir.

Mavi Mekanizma

Mavi katlamalı mekanizmalarda perde, makaranın içine sarılan kurdeleler sayesinde toplanır. Katlamalı mavi perde mekanizmalarında minimum en 20cm’dir. Mavi mekanizmalarda maksimum 300 cm’e kadar perde yapılabilir.

Balon Katlamalı

Dekorasyonu klasik olarak tasarlanmış mekânlarla uyumluluk gösterir. Özellikle klasik İtalyan mimarisini sevenler için vazgeçilmez perdelerden biridir. Teknik olarak katlamalı perde de kullanılan sistem mevcuttur ancak ara çubuk ve perde eteğinde bulunan lama yoktur. Özel dikilmiş perdelerin arka kısmına cepler dikilir, ipler ceplerin içersinden geçirilerek büzgü şekli verilir. Perde toplandığı zaman dekoratif şekil alır.

Plise Katlamalı

Katlamalı perdede bulunan ara çubuklar mevcut değildir. Etek kısmında ise lama bulunur. İple birlikte çalışan Plise Perdelerin arka bölümlerine 25cm. Aralıklarla daha çok halka dikilir. Böylece perdeye kesitten bakıldığında Plise şeklinde gözükür.

 

 
 
painting icon

Showroom

Hoşdere Cad. No: 107 / C
Çankaya / ANKARA

cordless screw driver icon

Tel: +90 312 438 32 37
Fax: +90 312 438 32 38