Cevapları İncele

Ahşap Jaluzilerde Ölçü Alma

Ahşap jaluzi perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap Jaluzi Perdelerin Montaj Özellikleri

Ahşap jaluzi perdelerin montajları son derece kolaydır. Paket içerisinden çıkan portraylar sayesinde perdelerin montajı duvara veya tavana yapılabilmektedir.

Ahşap Jaluzi Perdelerin Temizliği

Temizliği alüminyum jaluziye göre daha kolaydır. Daha az toz tutar, ıslak bezle veya statik toz beziyle rahatlıkla temizlenebilir.

Ahşap Stor Perdelerde Ölçü Alımı

Ahşap stor perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Perdede boy ölçüsüne 25cm artı olarak farbela payı eklenir. Katlamalı ahşap stor perdede rulo ahşap stor perde sistemine göre toplama payı fazla olduğu için ölçü alınırken yeterli mesafe olmasına dikkat edilmelidir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Ahşap Stor Perdelerin Montaj Özellikleri

Ahşap stor perdelerin montajı isteğe göre duvara veya tavana yapılabilir. Montaj için portraya ihtiyaç yoktur ve montajı son derece kolaydır.

Ahşap Stor Perdelerin Temizliği

Nemli bir sünger ile temizlenebilme özelliği vardır.

Alüminyum Jaluzi Perdelerde Ölçü Alımı

Alüminyum jaluzi perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Alüminyum Jaluzi Perdelerin Montaj Özellikleri

Alüminyum Jaluzi perdelerde hem duvara hem de tavana monte edilebilir. Duvara yapılan montajlarda L ayak kullanılır. Portraylar mekanizmaya yakın tutulmalıdır. Çift cam aralarında gizli portray kullanılır.

Alüminyum Jaluzi Perdelerin Temizliği

Alüminyum jaluzi perdeler ıslak bezle veya statik toz beziyle rahatlıkla temizlenebilir.

Dikey Perdelerde Ölçü Alımı

Dikey perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Tavanda perdelik varsa dikey perdenin bantlarının perdelik içerisinde hareket etmesini engelleyecek yeterli boşluk olup olmadığı kontrol edilmelidir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Dikey Perdelerin Montaj Özellikleri

Dikey perdeler hem duvara hem de tavana monte edilebilir. Ancak tavan uygulamaları daha dekoratiftir

Dikey Perdelerin Temizliği

Dikey PVC bantları sabunlu bezle, dikey kumaşlar ise nemli bezle silinerek temizlenir.

Stor Perdelerde Ölçü Alımı

Stor perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Stor Perdelerin Montaj Özellikleri

Portray ekipmanlarıyla tavan ya da duvara monte edilebilir.

Stor Perdelerin Temizliği

Stor perde yıkanmaz ama nemli bir sünger ile silinebilme özelliği vardır.

Katlamalı Perde Mekanizmalarında Ölçü Alımı

Katlamalı perde mekanizmalarında ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Katlamalı Perde Montaj Özellikleri

Katlamalı perde mekanizmaları hem duvara hem de tavana monte edilebilir. Ancak tavan uygulamaları daha dekoratiftir.

Katlamalı Perde  Temizliği

Kumaş yerinden sökülüp, yıkanıp yerine tekrar takılabilir bundan dolayı kullanımı çok pratiktir. Tekrar bir ayar yapmak gerekmez ve aynı verimde çalışmaya devam eder.

Ray Sistemlerinin Montajı

Ray sistemli perde mekanizmaları hem duvara hem de tavana monte edilebilir. Ancak tavan uygulamaları daha dekoratiftir.

Ray Sistemlerinin Temizliği

Kumaş yerinden sökülüp, yıkanıp yerine tekrar takılabilir bundan dolayı kullanımı çok pratiktir. Tekrar bir ayar yapmak gerekmez ve aynı verimde çalışmaya devam eder.

Motorlu Sistemler Ölçü Alma

Motor; hangi perde türünde kullanılacaksa ona göre ölçü alınır. Sahne ve sera perdeleri uygulamalarında profesyonel olarak ölçü alımı ve montajı yapılması tavsiye edilir. Bununla ilgili olarak şirketimize başvurabilirsiniz.

Motorlu Sistemler Montajı

Motorlu sistemlerde, kullanılan perde sistemine göre dikkat edilmesi gereken konular vardır. Örneğin motorlu stor perdelerde dikkat edilmesi gereken hususlar için “Stor Perdenin Montajı” bölümüne bakabilirsiniz. Motorlu sistemli perde mekanizmaları hem duvara hem de tavana monte edilebilir.

Nuette Perdelerde Ölçü Alma

Nuette perdelerin ölçü alımı kumaş stor perdelere göre daha hassastır. Nuette perdelerde ölçü alımında pencere kenarlarından 5-10cm dışarıya ölçü alınabilir. Ancak yükseklik ölçüsü daha hassas alınmalıdır. Aksi takdirde nuette perdenin tilt özelliği kalmayacaktır. Toplandığı zaman kutunun ölçüsü kadar (10 cm) yer kaplar.

Nuette Perdelerin Montajı

Nuette perdeler taç kutusu içinde sarılmaktadır. Bundan dolayı montaj yapılacak olan yerin buna uygunluğu önemlidir. Aynı zamanda nuette perdelerin hoş görünümü için perdenin gönyesinde problem olmamalıdır. Montajı yapılacak olan tavanın düzgünlüğü sağlanmalıdır. 
Portray ekipmanlarıyla tavan ya da duvara monte edilebilir. Bütün perdelerde olduğu gibi nuette perdelerin montajının düzgün yapılması daha fazla önem teşkil eder. Portraylar mümkün olduğunca taç kutusunun başına ve sonuna yakın atılmalıdır.

Nuette Perdelerin Temizliği

Stor perde kumaşı gibi, nuette perde kumaşı da yıkanmaz ancak nemli bir sünger ile silinebilme özelliği vardır.

Zebra Perdelerde Ölçü Alma

Zebra perdelerde ölçü alımı kumaş stor perdelerde olduğu gibidir. Portray ekipmanlarıyla tavan ya da duvara monte edilebilir. Bütün perdelerde olduğu gibi stor perdelerin montajının düzgün yapılması gerekmektedir. Portraylar mümkün olduğunca perde rayının başına ve sonuna yakın atılmalıdır. Toplandığı zaman kutunun ölçüsü kadar (10 cm) yer kaplar.

Zebra Perdelerin Montajı

Zebra perdeler taç kutusu içinde sarılmaktadır. Bundan dolayı montaj yapılacak olan yerin buna uygunluğu önemlidir. Montajı yapılacak olan tavanın düzgünlüğü sağlanmalıdır. 
Portray ekipmanlarıyla tavan ya da duvara monte edilebilir. Bütün perdelerde olduğu gibi zebra perdelerin montajının düzgün yapılması da önem teşkil eder. Portraylar mümkün olduğunca taç kutusunun başına ve sonuna yakın atılmalıdır. 

Plise Perde

Plise perde kesitinden bakıldığı zaman plise şeklindedir,esneklik özelliğinden dolayı dar açılı, tavan ,üçgen ve dairesel yapıdaki pencerelere rahatlıkla uygulanabilir.Kullanıldığı yere göre değişen bir çok çeşite sahiptir.Uygulandığı yere şık bir görünüm katar.

 

 
 
painting icon

Showroom

Hoşdere Cad. No: 107 / C
Çankaya / ANKARA

cordless screw driver icon

Tel: +90 312 438 32 37
Fax: +90 312 438 32 38