Aluminyum Jaluzi

Daha çok ofis ve işyerlerinde tercih edilen alüminyum Jaluzi perdeler kullanıldıkları mekana modern bir görünüm sağlar. En büyük özelliği ışığı yönlendirme imkânına sahip olmasıdır. Slaytlar bombeli şekle sahip olduğundan dolayı alüminyum jaluzi perde tam olarak kapatıldığında içeriye ışık geçirmez. Zıgıl sistemi sayesinde takıldığı yerlere sabitlenebildiği gibi, iki cam arası uygulamaları da mevcuttur. Alüminyum Jaluzi perdelerde slayt genişliği 16mm ve 25mm olmak üzere 2 farklı ölçü bulunmaktadır. Desen ve renk seçeneklerine göre beş farklı çeşitte üretilir.

• Alüminyum jaluzi

• Simli alüminyum jaluzi

• Perfore alüminyum jaluzi

• Ahşap desenli alüminyum jaluzi

• Kabartma dokulu alüminyum jaluzi

Teknik Özellikler

Alüminyum jaluzi perdelerin zıgıllı, iki cam arası butonlu ve iki cam arası çubuklu olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Açılır kapanır camlarda jaluzi zıgıl ile sabitlenerek perdenin çarpması engellenir ve daha uzun ömürlü kullanım sağlanır. Alüminyum jaluzilerde çevirme ve kilitleme mekanizması istenilen yöne (sağ/sol) konabilir. Motorlu uygulamalar da gerçekleştirilebilir. Standart boy olan 200cm alüminyum jaluzi toplandığında sadece 8cm yer kapladığından dolayı kısıtlı tavan mesafesinde verimli bir şekilde çalışır. Alüminyum jaluzi perdede minimum en 20cm, maksimum en ise 300cm’dir. 20cm’den daha dar alüminyum jaluzi perde istendiği taktirde kilitleme ve çevirme mekanizması konamaz. En 300cm’den büyük yapılabilir ancak perde sağlıklı çalışmayacağı için tavsiye edilmez. Enin 300cm’den geniş olması durumunda perdenin yukarı ve aşağı doğru açılmaması, yalnızca çevirme hareketi yapılması tavsiye edilir. Alüminyum jaluzi perdeler eğimli tavan ve cam uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilirler. Eğimli alüminyum jaluzi perdenin kilitleme ve çevirme mekanizmaları kısa olan tarafta yani aşağıda olmak zorundadır

 

  • Ofis ve iş yerlerinde modern görünüm
  • Dayanıklılık ve uzun ürün ömrü
  • Yatay hareketten dolayı estetik ışık oyunları
  • 16mm ve 25mm kalınlık seçenekleri
  • Zengin renk çeşitleri
  • Düz,perfore ve ahşap görünümlü özel seriler
  • İki cam arası sistemlerde pratik çözüm

Bu üründe kullanılan parçaları görmek için tıklayınız.

Alüminyum Jaluzi

16 mm ve 25 mm slayt genişliğinde üretilmektedir. Geniş renk seçeneğine sahiptir. Perde tam kapatıldığında ışık geçirmez. Alüminyum olmasından dolayı suyla temas etmeyecek ortamlarda bulunmalıdırlar.

RENKLER VE DESENLER

Simli Jaluzi

Renkleri simle zenginleştirildiğinden parıltılı bir görünüm sağlar. 16 mm ve 25 mm. seçenekleri mevcuttur.

RENKLER VE DESENLER

Perfore Jaluzi

25 mm slayt genişliğinde üretilir. Slaytların üzerindeki delikler vardır. Klasik jaluziler ışık geçirgenliği %0’a kadar indirirken, bu delikler %5 ışık geçirgenliğini sağlayıp, perde kapatıldığında ortama hoş bir görünüm sağlar.

RENKLER VE DESENLER

Ahşap Desenli

Ahşapla dekore edilmiş mekanlarda daha çok tercih edilir. Sahip olduğu ahşap desenler kullanıcıya farklı bir seçenek sunmaktadır. 25 mm slayt genişliğinde üretilmektedir. Ahşap çizgilerinin yoğun olduğu ortamlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

RENKLER VE DESENLER

Kabartma Dokulu

Sahip olduğu kabartma dokusuyla farklı desenler içerir. 25 mm bant genişliğinde üretilir. Farklı bir çizgide dekorasyon seçenler için tamamlayıcı bir unsurdur.

RENKLER VE DESENLER

 

 
 
painting icon

Showroom

Hoşdere Cad. No: 107 / C
Çankaya / ANKARA

cordless screw driver icon

Tel: +90 312 438 32 37
Fax: +90 312 438 32 38